Hoe gaat het met? Dora De Man

Ook na hun pensioen blijven sommige collega’s van AZ Rivierenland zich engageren. Omdat ze zich betrokken voelen, omdat ze graag onder de mensen blijven of gewoon omdat helpen voor hen vanzelfsprekend is.

Simonne Mampaey en Dora De Man zijn daar prachtige voorbeelden van. Simonne werkte jarenlang op campus Rumst, Dora op campus Bornem. Ze waren er een vaste waarde en groeiden uit tot vertrouwde gezichten voor collega’s en patiënten. Vandaag genieten ze van hun pensioen, maar af en toe duiken ze opnieuw op tijdens opleidingsdagen of andere momenten waarop extra helpende handen welkom zijn. Met hun ervaring en rustige aanwezigheid betekenen ze nog steeds veel voor collega’s en deelnemers.

Voor hen voelt het niet als ‘werk’, maar als verbonden blijven met een plek die lang deel uitmaakte van hun dagelijks leven. Even bijpraten, iets praktisch opnemen, ondersteunen waar nodig. Klein engagement, met een grote meerwaarde.

Dora De Man

  • Startte in 1977 in de toenmalige Sint-Jozefkliniek in Bornem
  • Op pensioen sinds mei 2018
  • Hele loopbaan bij AZ Rivierenland 
  • Was verpleegkundige op de diensten geneeskunde, geriatrie, spoedgevallen, dagziekenhuis geneeskunde, dagziekenhuis heelkunde en SP-locomotorisch

Welk vrijwilligerswerk doe je binnen AZ Rivierenland?
"Heel veel! Ik ben oorspronkelijk begonnen met schoolrondleidingen, maar die werden tijdens de covidperiode stilgelegd. Sindsdien neem ik de wekelijkse opvang van de studenten op mij. Ik wacht hen ’s ochtends op aan het onthaal en begeleid hen naar de personeelsdienst. Ze krijgen ook steeds een rondleiding doorheen het ziekenhuis."

Wat maakt het waardevol voor jou? 
"De nieuwkomers hartelijk kunnen ontvangen, wegwijs maken en geruststellen. Je mag nooit vergeten dat je zelf ook ooit gestart bent."

Je helpt ook tweewekelijks met de koffietoer.
Wat is dat precies?
"Elke dag tussen 14:00 en 16:00 uur passeert een koffiekar langs de afdelingen. Dan delen we koffie uit aan patiënten en slaan we een babbeltje met wie er nood aan heeft. Het is leuk dat je een glimlach op mensen hun gezicht kan toveren met een simpele tas koffie. Daarnaast zijn we bij de koffietoer altijd met twee: dat maakt het extra fijn!"

Jij bent net voor de fusie van de Sint-Jozefkliniek en Heilige Familie Reet tot AZ Rivierenland met pensioen gegaan.
Welke veranderingen ervaar je in het ziekenhuis? 
"Ik vind het heel fijn hoe mooi de campus in Bornem geworden is en vooral hoe hard deze gegroeid is. De PAAZ-afdeling die erbij gekomen is, dat was echt een noodzaak."

Wat zijn jouw hobby’s? 
"Ik ben lid van heel wat organisaties, zoals de Gezinsbond of het zaalcomité in ons dorp. Zo zijn er regelmatig activiteiten en vergaderingen waaraan ik deelneem. De kleinkinderen zijn intussen al iets groter, maar ook babysitten doe ik af en toe. Bovendien reizen we graag en gaan we veel op fietsvakantie."

Jouw gouden raad voor collega’s die binnenkort op pensioen gaan?
"Je lichaam moet in beweging blijven, maar je moet sowieso bezig blijven. Dat het niet meer tegen betaling is, speelt geen rol. Doe iets om iemand een plezier te doen. Met vrijwilligers werk zit je goed: je helpt iemand en onderhoudt nog een beetje contact met het vroegere werk."

Werkte je vroeger bij AZ Rivierenland en geniet je nu van jouw welverdiend pensioen? Blijf net als Simonne betrokken!
We nemen nog geen afscheid! Ook na je pensioen blijf je altijd welkom bij AZ Rivierenland. Wil je graag op de hoogte blijven van activiteiten of af en toe betrokken blijven? Laat het ons weten via dit korte formulier. Alles is volledig vrijblijvend.

Geen oud-collega, maar wel zin om jouw steentje bij te dragen als vrijwilliger?
Surf nu naar onze pagina voor vrijwilligers